Тешко повреден тракторист по превртување

Вчера околу 12 часот и 30 минути во СВР Битола било пријавено дека на стариот пат Битола-Ресен, се превртел трактор. Според МВР во атар на село Братиндол, 57- годишниот В.Н од село Беранци паднал од трактор, кој го управувал Р.Т. Тој бил пренесен во Клиничката болница Битола каде му биле константирани тешки телесни повреди и … Продолжи со читање Тешко повреден тракторист по превртување