Тетово и Охрид вчера со најмногу казни за непрописно престигнување

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 15.00 до 20.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на земјата, при што санкционирани се 85 возачи.

Од нив, 18 на територијата на СВР Тетово, 16 на територија на СВР Охрид, 12 на територијата на СВР Штип…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.