Тежок пораз на Пелистер против Борац во АБА 2

Тежок пораз на Пелистер со 89-67 во АБА2-лигата, и тоа од екипата на Борац Бања Лука.
Бањалучани уште на стартот  направија предност од шест поени (22-16), која беше зголемена на 16 за да крајот заврши со убедлив пораз откако во еден момент противникот водеше со 29 поени.
Карутерс со 19 поени и Хаџифејзовиќ со 15 беа најефикасни кај Пелистер, даде девет поени.
Следен меч за Пелистер кој во петок од 18 часот игра против словенечки Хелиос.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.