Тежок сообраќаен инцидент на Бугарите во Грузија, има сериозно повреден фудбалер

Бугарската фудбалска експедиција имаше тежок сообраќаен инцидент во Тбилиси, тие и гостуваат на Грузија во Лигата на нации.

Најтешко мина, Тодор Неделев, тој има скршеница на черепот по тешката сообраќајна несреќа.

Инцидентот се случил откако автобусот со кој се превезувале фудбалерите на Бугарија од аеродромот, се судрил со друг автобус, а фудбалерот Тодор Неделев е најтешко повреден и веднаш бил пренесен во болница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.