Тимот од Автокоманда ги “запали моторите” во пресрет на новата сезона

Металург ги "запали" моторите во пресрет на новата сезона

Тимот од Автокоманда ги “запали моторите” во пресрет на новата сезона, а ги претстави и новите засилувања, со кои се надева на достојна борба против Вардар во обидот да се стигне до некој трофеј. Новите играчи ќе бидат и тоа како неопходни и во Лигата на шампионите.

Новите засилувања на Металург ќе го подигнат квалитетот на екипата во престојната сезона
Новите засилувања на Металург ќе го подигнат квалитетот на екипата во престојната сезона

Од лево на десно: Антонио Пешевски (голман), Марко Матиќ (лев/среден бек), Јанко Божовиќ (десен бек), Даниел Дупјачанец (голман), Лука Мраковчиќ (среден бек), Милош Вуковиќ (голман), Константин Петров (пикер) и Кемал Фазлиќ (десно крило).

Од Металург потенцираат дека оваа листа на засилувања не е конечна.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.