Тинејџер од Македонија со нож ранил Хрват во двор на училиште

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.С.(17) од село Чегране, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 04.10.2022 во 13:30 часот во двор на средно училиште настанала физичка пресметка помеѓу пријавениот и С.Р.(18) од Р.Хрватска, со престој во с.Добридол, при што пријавениот со остар предмет се обидел да го повреди С.Р., но бил спречен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.