Тинејџер од Скопје итно пренесен во болница- повреден од струен удар додека се фотографирал

111

Од полицијата информираат дека вчера околу 19:10 часот момчето во депото на Македонски железници, се качило на вагон цистерна со намера неговата 13 годишна другарка да го слика.

Малолетникот се доближил до електричниот кабел кој бил под висок напон при што се здобил со изгореници.

Вработени во депото веднаш повикале Итна медицинска помош, по што момчето е пренесено во болница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.