ТМРО: ВМРО-ДПМНЕ да го спречи бришењето на македонските симболи

47

Интегрално соопштение од партијата ТМРО:

„ТМРО ги предупредува антимакедонските јавачи по апокалипсата, да не ги чепкаат и отстрануваат Македонските национални симболи со шеснаесет кракото сонце, а воедно ја повикуваме ВМРО ДПМНЕ како парламентарна партија, итно да реагира и го спречи ова невидено злосторство врз Македонската цивилизација, култура и идентитет.
Овој срамен чин е еднаков на Џихадистичкото минирање на древниот град Палмира во Сирија и претставува културно злосторство и идентитетско бришење на Македонскиот народ“, стои во соопштението.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.