-5.6 C
Skopje
среда, јануари 20, 2021

Том Круз сака да ја види ќерката Сури по пет години

1194

Актерот Том Круз (57) со години нема никаков контакт со својата ќерка Сури (13), која ја доби во бракот со актерката Кери Холмс (40).

 Од девојчето го оддалечила скиентолошката црква затоа што таа им претставувала потенцијален извор на проблеми.

Со години американските медиуми пишуваат како поранешната сопруга на Том е противничка на нивната црква. Откако, наводно пет години не бил во контакт со Сури, Круз повторно одлучил со неа да изгради однос, пренесува „Ин Тач“.

– Том по долго време видел фотографија од Сури воочувајќи дека таа полека растне во негово отсуство и тоа пресудило. Ако некогаш се одлучи да ја напушти скиентологијата , тоа ќе биде заради неговата ќерка. Бидејќи Сури нема татковска фигура во својот животм ова би било идеална прилика да се помират додека не е предоцна, но скиентолошката црква е запознаена со најмрачните тајни на Том, па доколку одлучи да ги напушти, тие тајни можеби ќе излезат на виделина, рекол извор близок до семејството за „Ин тач“.

Денес девојчето има полни 13 години и е порасната во вистинска убавица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.