Топло и нестабилно време и во наредните денови

Продолжува периодот на променливо облачно и топло време, во попладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

На места процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд, силен ветер и изолирана појава на град, соопшти УХМР.

Утринските температури ќе бидат во интервал од 8 до 16, а масимланата дневен до 27 степени

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.