Тотенхем го отпуштил Мурињо

28

Жозе Мурињо не е повеќе тренер на Тотенхем.

Медиумите од Островото пишуваат дека Португалецот добил отказ, а се чека само официјална потврда од клубот. Екипата до крајот на сезоната ќе ја води Рајан Мејсон.

Мурињо заминува од Тотенхем по две година, откако во 2019 дојде на местото на Маурисио Покетино.

Екипата имаше лоши резултати, а под водство на Португалецот за две сезони не освои ниеден трофеј.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.