11 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021

Трајанов: „Рекет“ потврди дека во криминал се вклучени бизнисмени, политичари, новинари…

203

Откако политичко салто направија повеќемина истакнати борци од тн. шарена револуција, и приврзаници на актуелната власт, меѓу кои професори, адвокати, новинари… сега тоа го стори и поранешниот пратеник и министер Павле Трајанов, кој е и лидер на вонпарламентарниот Демократски сојуз.

– Аферата Рекет само ги потврди сомневањата дека првиот човек на СЈО е носител на криминални активности во кои се вклучени и многу други, вклучително и бизнисмени, политичари, новинари, судии итн.- објави Трајанов на Фејсбук.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.