Трагедија: Малолетник почина во Маврово – врз него паднал бојлер

На 27.06.2024 во 18.00 часот во Полициско одделение Маврово Д.Ѓ.(55) пријавила дека нејзиниот малолетен син се здобил со повреди и починал откако врз него паднал бојлер во купатилото во куќата во нас. Маврови Анови.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар.