Трагедија во САД: Загина еден од најмладите талентирани кошаркари

Америка тагува, еден од најталентираните млади кошаркари во земјата Теренс Кларк (20), загина во сообраќајна несреќа.

Трагичната вест ја соопшти неговиот агент Рич Пол, Универзитетот Кентаки ја потврди жалната вест на Твитер.

Кларк важеше за еден од најдобрите млади играчи во САД, реши да се пријави за НБА драфтот оваа година каде очекуваше ангажман во Бостон.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.