Трагедија во Струмичко, загинаа две деца откако тракторот се превртел и паднал во река

85

Две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години загинаа откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во река во близина на мост на локалниот пат село Добрејци и село Пиперево.

МВР соопшти дека несреќата во СВР Струмица е пријавена денеска во 15 и 15 часот.

Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар. По констатирање на причините за смртта телата на децата се предадени на семејствата.

Се работи на целосно документирање на настанот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.