Трајковски е нов играч на Мајорка

Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски ќе го носи дресот на Мајорка, пишуваат италијанските медиуми.

Поранешниот играч на Палермо новиот член на шпанската елита и ќе заработува 650.000 евра по сезона.

За македонската фудбалска репрепрезентацијата има одирано 49 мечеви со постигнати 15 голови.