Трајковски е нов играч на Мајорка

Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски ќе го носи дресот на Мајорка, пишуваат италијанските медиуми.

Поранешниот играч на Палермо новиот член на шпанската елита и ќе заработува 650.000 евра по сезона.

За македонската фудбалска репрепрезентацијата има одирано 49 мечеви со постигнати 15 голови.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.