Трамп: Американците мора да се вратат на работа

31

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека воведените рестрикции заради епидемијата на коронавирусот, заради кои престанаа да работат многу компании ширум САД, можат да доведат до смртни случаи.

-Нашата држава мора да почне да работи. Нашата држава сака да се вратиме на работа, рече претседателот за телевизијата „Фокс њуз“, пренесоа британските медиуми.

„Овој лек е полош од проблемот. Повторно, луѓе, многу луѓе, по мое мислење, ќе умрат ако дозволиме тоа да продолжи“, истакна Трамп.

Тој кажа дека Американците мора да се вратат на работа.

-Нашите луѓе сакаат да се вратат на работа, заклучи американскиот претседател.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.