10 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021

Трамп: Јас победив!

296

Претседателот на САД во заминување Доналд Трамп се уште нема намера да се помири со резулатите од претседателските избори одржани на 3 ноември.

На тие избори победи кандидатот на Демократите Џо Бајден.

Трамп секој ден покажува дека воопшто не ги признава резултатите од претседателските избори, а секако тоа најчесто го прави таму каде што е најприсутен на Твитер.

На оваа социјална мрежа Доналд Трамп реди објави една по друга.

Во последната барем засега Трамп напиша.

„Јас победив“!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.