Трамп: Бајден е најлошиот претседателски кандидат во историјата

21

– За американскиот претседател Доналд Трамп  демократскиот претседателски противкандидат Џо Бајден е „најлошиот кандидат во историјата”, а ова тој го кажа на митинг во Висконсин.

-Доколку загубам, што треба да направам? Повеќе би се кандидирал против некој што е исклучително талентиран, барем на тој начин можам да си одам и да си го водам животот, рече Трамп.

Трамп, кој се зарази со коронавирус, на средбата со приврзаниците повторно инсистираше на тоа дека е имун на заразата, кажувајќи дека неговото здравје брзо се подобри.

Трамп рече дека „сега може да скокнам во публика и сите да ги бакнам, и жени и мажи”, пренесе Гардијан.

Трамп продолжи да одржува политички митинзи и покрај заканата од коронавирусот, за кој беше хоспитализиран неколку дена претходно во текот на месецот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.