Трамп: Добив многу убаво писмо од Ким

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека добил „многу убаво писмо“ од севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и изрази подготвеност за нова средба со него.

Трамп на прес-конференција во Белата куќа изјави дека вчера добил писмо од Ким и дека ќе има нова средба.

Но, Трамп не прецизира кога повторно ќе се сретне со Ким.