Трамп: Добив многу убаво писмо од Ким

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека добил „многу убаво писмо“ од севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и изрази подготвеност за нова средба со него.

Трамп на прес-конференција во Белата куќа изјави дека вчера добил писмо од Ким и дека ќе има нова средба.

Но, Трамп не прецизира кога повторно ќе се сретне со Ким.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.