Трамп: Путин веројатно ќе побара укинување на санкциите на САД за време на претстојниот телефонски разговор

250

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека очекува неговиот руски колега Владимир Путин да побара укинување на санкциите на САД за време на претстојниот телефонски разговор.

– Да, тој веројатно ќе го побара тоа, изјави Трамп за „Фокс њуз“.

Трамп не кажа каков ќе биде неговиот одговор, истакнувајќи дека тој ги воведе санкциите против Русија.

– Тие не го сакаат тоа. Искрено треба да можеме да се сложиме, изјави тој.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.