Трета жртва на морбили, почина 14-месечно бебе

Заразено од мали сипаници, почина бебе од Свети Николе, а животот го загуби и 6-месечно бебе исто така од компликации предизвикани од морбили.

69

14-месечно бебе од тетовско почина пред неколку часа на скопските клиники, објави Курир. Детето починало на Детската клиника, а информацијата е потврдена од извори од Министерството за здравство.

Ова е третото дете жртва на морбилите.

Заразено од мали сипаници, почина бебе од Свети Николе, а животот го загуби и 6-месечно бебе исто така од компликации предизвикани од морбили.

Уште неколку деца се наоѓаат во критична состојба, а бројот на заразени од морбили, расте секој ден.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.