Три бензински пумпи ограбени за десет минути утрово крај Скопје

122

Во рок од само десетина минути рано утрото во вторникот се пријавени вооружени грабежи на три бензиски пумпи на потегот од улицата „Перо Наков“.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи во периодот од 04,05 часот до 04,15 во Скопје во бензинските пумпи на „Супер Оил“, на улицата „Перо Наков“ бб, на „Макпетрол“ на улицата „Методија Андонов Ченто“ бб и на бензинската пумпа „Аива Оил“, лоцирана пред село Арачиново, извршени се разбојништва.

Притоа и во сите три случаи две маскирани лица со закана од пиштол од вработените одзеле засега неутврдена сума пари. Се преземаат мерки за расчистување на случаите и пронаоѓање на сторителите.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.