Три безживотни тела пронајдени во автомобил пред училиште во САД

Полицијата во Индијанаполис денеска во 8:15 часот по локално време пронашла тела на тројца мажи во автомобил пред училиштето Џонатан Џенингс во тој град.

-Четвртиот маж кој бил во автомобилот бил пренесен во болница, но засега не е познато во каква состојба е овој човек, пренесува АП.

Полицијата соопшти дека не се забележани видливи знаци на насилство дека истрагата е во тек.

Од друга страна, окружната образовна управа соопшти дека еден од мажите во автомобилот бил во алкохолизирана состојба.

Училишните автобуси беа пренасочени за да се избегне местото на несреќата.