Три хороскопски знаци кои важат за најлоши во кревет

Ако последната статистика покажа дека мажите родени во знакот на Бик важат за најдобри љубовници, според астрологијата за овие три знаци се верува дека се најлоши.

Риби

Многу астролози одбиваат да ги набројуваат силно емотивните, сензуални и длабоки Риби во оние знакови кои се лоши во кревет, но и во љубовта. Женските Риби гризат и провоцираат повеќе дури и од агресивните женски Скорпии или Овни, а садистички привикуваат садизам бидејќи во суштина се мазохисти.

Потфрлувањето во сексот им е како и во многу други работи – изигруваат жртви. Уништуваат сè, бидејќи Рибите се знак кој најмногу ужива, но и страда во „сексот со емоции“ и тоа важи за двата пола.

Близнаци

Многу се љубопитни, умеат да го користат мозокот за време на секс, што не може да им одмогне. Мажите во овој знак сакаат да се фалат дека се спремни за акција во секое време, но кога ќе дојде моментот се откажуваат или повлекуваат.

Сексот со нив трае околу 2 минути, а безграничната себичност на Близнаците се гледа во текот на нивното однесување во кревет. Од друга страна, повеќето женски припадници на овој знак се добри во кревет, освен доколку имаат тенденција за вечна предигра.

Стрелец

Карактеристики за мажите Стрелци се авантуризмот и експериментирањето, а кај жените спротивното – традиционализмот без многу експериментирање. Значи, никакви сексуални односи овде не произлегуваат од преголема желба за нешто ново, перверзно или возбудливо, освен за класичен, конвенционален однос.

Кога не им е сексот по мерак, Стрелците гледаат што побрзо да заврши, а потоа ги снемува. Оние потипичните Стрелци можат едноставно да си заминат и за време на самиот секс.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.