Три жени нападнале вработена на бензинска пумпа во Аеродром

Денеска (03.12.2023) во 01:11 часот во СВР Скопје, А.С.(34) од с.Кетеново, кратовско, пријавила дека околу 00:50 часот на работното место на бензиска пумпа на подрачје на Аеродром била физички нападната од три женски лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.