Три жртви по судир на Албанци и грчката полиција

Тројцата полицајци, кои биле во патрола, наишле на албанските државјани додека го истражувале упадот на мигранти на територијата на Грција.

Албанците биле вооружени, а еден од нив почнал да пука по што убил еден полицаец, по што грчките полицајци возвратиле на нападот.

Двајцата убиени Албанци се’ уште не се идентификувани.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.