Трипуновски со нови обвинувања до СДСМ

46

Го гледам “загрижениот” Љупчо заедно со неколку партиски функционерчиња како бере јаболка демек да помогнел зошто се грижеле за овоштарството…
Лупчо,земи си го Трајан под рака, облечете чизми и појдете по депониите и реките за да ги исчистите од фрлените лански јаболка ,а на твојот шеф Зоран Заев кажи му дека субвенциите сеуште не се исплатени и дека земјоделците жестоко ќе ве казнат на наредните избори.
#НеЖивотЗаСите!!! Напиша на Фејсбук, Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.