Тројца полицајци позитивни на Ковид-19

7137

Тројца припадници на полицијата се позитивни на вирусот ковид-19, дознава Алсат.

Засега сѐ уште нема официјални податоци од која полициска станица се заболените.

 

Извор: alsat-m.tv

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.