Тројца повредени во сообраќајна несереќа на автопатот Штип – Скопје

На 03.08.2022 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Штип – Скопје, во близина на наплатна станица „Преод“, патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј.(39) од с.Огњанци, скопско, излетало од коловозот.

-Во несреќата сопатникот А.Т.(63) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди, а возачот Г.Ј. и сопатникот Г.П.(52) од с.Петровец, скопско, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.