Тројца приведени во Тетово поради кокаин

47

Тројца мажи од тетовско измината ноќ биле приведени откако во возилото со кое се превезувале полицијата открила кокаин.

На 16.06.2020 околу 23:30 часот, на паркинг на улицата „29 Ноември“ во Тетово, во возило „фолксфаген поло“ со тетовски регистарски ознаки, затекнати биле и лишени од слобода Д.А.(31) од Тетово и А.Џ.(41) и Ш.Т.(43) од тетовско Церово.

При нивен и преглед на возилото пронајден бил кокаин.

Тројцата биле задржани во Полициската станица Тетово и по расчистување и документирање на случајот ќе им бидат изготвени поднесоци.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.