Трojца повредени во карамбол на два автомобила и автобус на ЈСП во Скопје

214

На булевар „Никола Карев“ денеска околу 14 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу „ауди“ со бугарски регистарски ознаки, „пежо“ со скопски и автобус на ЈСП.

Во несреќата се повредени три лица, едно од „аудито“ и две од „пежото“, кои се пренесени во Клинички центар „Мајка Тереза“.

На местото на несреќата извршен е увид од СВР Скопје

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.