Македонија,Крими хроника

Тројца скопјани уапсени за пукањето на Клинички

Тројца скопјани уапсени за пукањето на Клинички

Тројца скопјани се успасени за инцидентот што се случи утрово во комплексот клиники Мајка Тереза.

Пукањето се случило во 9:30 часот на третиот кат од Клиниката за абдоменална хирургија, кога докторот бил застрелан со огнено оружје.

Сите тројца уапсени се од Скопје од кои едниот е 30- годишен, другиот 34-годишен, додека третиот 36 годишен.

Повреден е дежурниот лекар Љ. О. (41) кој е во животна опасност. Дел од порталите објавија дека напаѓачите се лица од албанска националност.