Турција почнува со враќање на уапсените борци на ИД на 11 ноември

44

Турција планира да ги врати уапсените борци на ИД во нивните матични земји, почнувајќи од понеделник, 11 ноември, изјави турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу.

– Ќе почнеме од понеделник, 11 ноември, да ги враќаме уапсените борци на ИД земјите, чии се државјани, нагласи Сојлу.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.