Турчин со фалсификуван пасош сакал да ја напушти Македонија

66

На 08.06.2019 година во 15:20 часот на Граничниот премин Табановце, на излез од Македонија поради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело “фалсификување патна исправа“ приведен бил Е.Т.(45) од Р.Турција.

Тој бил задржан во СВР-Куманово за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.