Турски државјани уапсен во Штип

На 23.11.2022 во 01.45 часот на ул.„Питу Гули“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го привеле Б.Т.(20) од Република Турција, со привремен престој во Штип, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот против Б.Т. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.