Тутунот се пали на депонија, бидејќи никој не го откупува (ФОТО)

„Жално кога цело лето, цела една фамилија станувала во 3 часот после полноќ за да се набере ова жолто злато, за на крај да заврши на депонија и никој да не се запраша како таа фамилија ќе ја преживее оваа година“, пишува на Фесјбук ОК на Кривогаштани за палењето на тутунот на едно семејство кој не е откупен.

„Дури се возите со хелихоптерите луѓе немаат пари за да си купат основни работи за да го преживеат денот.

Срамота за една Држава е оваа глетка…

Ќе ве стигне казната од народот многу порано отколку што мислите“, истакнуваат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Кривогаштани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.