Твитер „збесна“ по изјавата на министерот Манчевски дека не постои непотизам

„Предлог куќна слава за секое Министерство за да има добар тим билдинг“, се само дел од коментарите на корисниците на Твитер, кои реагираа бурно по изјавата на министерот за администрација, Дамјан Манчевски, кој истакна дека „два-три случаи на вработување во администрацијата не значат непотизам“.

Коментарите Ви ги пренесуваме во целост:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.