Уапсен е раперот Раста

178

Раперот Стефан Ѓуриќ-Раста е уапсен денеска во Белград.

Како што објави ПИНК, Раста го уапсиле неколку полицајци кои со лисици го предаваат во станица.

За потсетување, Раста моментално издржува казна домашен притвор поради пуштање недозволени супстанци во промет.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.