Уапсен мажот кој се забарикадира во музеј во Франција

19

Француската полиција соопшти дека го уапсила мажот кој се забарикадира во Археолошкиот музеј во Сент Рафаел, на францускиот брег.

Полицијата не соопшти повеќе детали за апсењето.

Претходно медиумите објавија дека мажот додека бил затворен во музејот извикувал закани на арапски јазик.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.