Уапсен пејачот Ар Кели

21

Американскиот пејач Ар Кели е уапсен откако против него е поднесена кривична пријава за 13 дела, од кои најголемиот дел се од сексуална природа.

Неколку точки се однесуваат на детска порнографија и поттикнување на малолетници на сексуални односи. Неговиот адвокат го потврдил апсењето на 52-годишниот пејач.

Ова е негово второ апсење за слични дела.

Истовремено, тој е и еден од најпродаваните музичари во светот и неколкукратен добитник на музички награди. Но, неговото однесување секогаш било проблематично и неколкупати бил тужен и апсен за сексуални злодела.

Постоеја и наводи дека во 1994 година нелегално се оженил со сега починатата пејачка Алаја, која тогаш имала 15 години. Но, ниту тој, ниту таа никогаш не ги потврдиле овие наводи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.