Уапсен скопјанец кој се барал за убиство

26

СВР Скопје вчера го уапси четириесет и петгодишниот скопјанец Тони З., кој се барал за издржување на казна затвор во времетрање од седум години за убиство.

Истиот е спроведен во полициската станица “Чаир” за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.