Уапсен тетовец за обид за силување малолетничка

Тетовската полиција денеска уапси 20-годишен жител на Тетово кој бил пријавен дека претходниот ден се обидел да силува малолетно девојче.

В.Л (20) е упасен и задржан во полициска станица откако 34-годишен тетовец пријавил дека тој се обидел да ја силува неговата малолетна ќерка.

Полоицијата го сослушала приведениот во Полициската станица Тетово и по расчистување на случајот против него ќе биде покрената соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.