Уапсен Турчин во центарот на Скопје за фалсификување исправи

Во центарот на Скопје е уапсен Турски државјанин осомничен за фалсификување исправи.

-На 10.09.2020 во 10.40 часот на Кеј „Димитар Влахов“,поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“ по член 378 од Кривичниот законик, од слобода бил лишен К.О.(46) од Р.Турција – соопштија од полицијата.

Турскиот државјанин е задржан во полициска станица за понатамошна постапка.