Уапсени четворица дилери на кокаин

161

Полицијата уапсила четворица дилери на кокаин во Гостивар и во Тетово, информираше МВР.

Според полицијата, околу 1 часот на улицата 29 Ноември во Тетово биле уапсени тетовците Ј.С.(48) и В.Т.(34), бидејќи кај нив бил пронајден кокаин.

Во Гостивар, пак, вчера околу 22 часот на улицата Злате Дамјановски полицијата ги уапсила гостиварецот А.Ј.(46) и А.М.(37) од Скопје. И кај нив бил пронајден кокаин, но од МВР не информираат за какво количество станува збор.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.