Уапсени дилери од Битола

59
Кривична за дилер од Струмица
Кривична за дилер од Струмица

Триесет и тригодишниот Р.Т. од Битола добил кривична пријава бидејќи продавал наркотици.

Р.Т. во повеќе наврати му продал на  Г.В.  пировалерон-прашкаста материја со слични својства на амфетаминот и екстази за сума од 6.000 денари, кој така набавениот пировалерон го овозможувал на уживање на други лица.

Полицијата извршила претрес во хотелот каде престојувал Г.В. и во домот на Р.Т., при што се одземени вкупно 9,34 грама пировалерон и 0,23 грама марихуана.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.