Уапсени двајца доктори во Скопје

62

Двајца доктори вечерва се уапсени во Скопје, дознава „Прес 24“ од болнички извори.

„Според нашите информации полицијата ги фатила како примаат поткуп. Од МВР се’ уште не ја потврдуваат оваа информација. Нашите извори велат дека станува збор за професор доктор и специјализант од Клиниката за уво нос и грло“, пишува порталот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.