Уапсени син и татко, уценувале скопјанец со видеа со експлицитна содржина

Полицијата денеска во координација со ОЈО ги уапси Т.С.(18) и С.С.(46) од Скопје (син и татко) поради основано сомнение за сторено кривично дело „уцена“.

На 20.5.2023 Т.С. побарал од 21-годишен скопјанец пари заканувајќи се дека доколку не му даде пари, ќе објави видеа од 21-годишниот скопјанец со експлицитна содржина. Оштетениот на 23.5.2023 му дал пари на Т.С., но тој потоа продолжил со јавувања и барал уште пари, по што оштетениот го пријавил случајот во СВР Скопје.

„Откако на оштетениот му се дадени претходно крим-технички обработени пари, тој се договорил со Т.С. парите да му ги предаде пред трговски центар на булеварот „К.Ј. Питу“. Т.С. дошол заедно со својот татко С.С. и откако ги земале парите, веднаш се уапсени и во службен разговор го признале кривичното дело. По документирање на случајот, ќе биде поднесена кривична пријава“, велат од полицијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.