Уапсени тројца велешани во Штип, се обиделе да извршат тешка кражба

На 2 март, полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода И.К.(24), Е.А.(29) и А.Р.(26), тројцата од Велес, бидејќи околу 23.00 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Штип со уптреба на сила и подесен алат се обиделе да извршат тешка кражба.

Од страна на полициски службениици биле пронајдени и одземени предмети поради сомнение дека биле употребени за извршување на кривичното дело.

По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.