Убиен маж во Гостивар

70

Маж на возраст од околу 60 години утрово е убиен во Гостивар на улицата 341 во близна на новоизградениот станбен комплекст.

Убиството го пријавиле граѓани кои слишнале истрели од огнено оружје. Полицијата по пријавата упатила свои екипи на местото каде е пронадено телото на убиенот маж во автомобил марка „Застава 101“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.